Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

naturafoto.wbs.cz

O mě

Narodil jsem se 7.4.1988. Již od útlého věku se věnuji přírodě. Zejména mě zasáhla ornitologie, kde se hlavním předmětem mého zájmu stali dravci.

Postupem času jsem se dostával k digitální fotografii a to především skrze focení školních výletů za pomocí malých kompaktů. V roce 2006 jsem si s velkým zájmem koupil svůj první digitální fotoaparát značky SONY- CYBER-SHOT DSC-H5.

Tento fotoaparát jsem využíval několik let, kdy jsem sbíral zkušenosti především v oboře Žleby a to pod vedením Jana Kuchynky. Tou dobou se pro mne stal bezprostřední kontakt se vzácnou bílou jelení zvěří a jejím chovem, neocenitelnou zkušeností. Následné focení handicapovaných a ochočených volně žijících živočichů, mě vedlo k pořízení digitální zrcadlovky.Jedná se o CANON EOS 600D+EF-S 18-55ii A EF-S 55-250ii. Ten vlastním do dnešní doby. A přestože jsem si vědom, že se nejedná o set na focení volně žijících zvířat. Podařilo se mi získat několik velmi zajímavých fotografií.

Od focení srnčí zvěře přes vodní ptáky, které jezdím fotit do jižních Čech, okolí Třeboně, konkrétně Žíteč. S přibývajícími znalostmi a drahocennými zkušenostmi mi přestával základní objektiv stačit.  Proto jsem se posunul zase o krok blíž a zakoupil jsem objektiv značky SIGMA 150-600m f/5-6,3 DG/OS/HSM. Tímto krokem se mi otevřely dveře do naprosto jiné „dimenze“ focení.

Za jednu z životních příležitostí považuji možnost focení v oboře „Volský žlab“ za asistence Doc. MVDr. Karla Bukovjana CSc. Focení daňka evropského, jelena lesního a jelena dybovského, bych zařadil na přední příčky svých fotografických úspěchů.Další obdobnou drahocennou zkušeností je mi obora Radějov s dančí zvěří v Bílých Karpatech.

Přes veškeré životní a profesní výzvy se mojí hlavní prioritou v oblasti fotografie stala rodná Vysočina, zejména údolí Doubravy, Železné hory i Posázaví a další blízké lokality vyznačující se svojí druhovou pestrostí jak v oblasti fauny tak flory 

TOPlist

aktualizováno: 30.09.2018 07:49:27